Registrace domén

Informace o rejestracji domeny .TEL

cena
Rejestracja domeny na 1 rok
91,90 zl
Przedłużenie domeny na 1 rok
113,90 zl
Opłata za zmianę właściciela domeny

.TEL to usługa, która umożliwia osobom fizycznym i przedsiębiorstwom przechowywanie i zarządzanie wszystkimi swoich informacjami kontaktowymi i kluczami bezpośrednio w DNS, bez potrzeby budowania i zarządzania na stronie internetowej. Realtime Registerjest oficjalnym członkiem Telnic. Możemy dla Państwa zorganizować rejestrację, transfer albo zmianę waszej domeny .TEL szybko i efektownie. Rejestry domen .TEL można znaleźć na http://www.telnic.org.

Ogólna dostępność

Ogólna dostępność utworzono  o godzinie 15:00 GMT w dniu 24 marca 2009 roku.

Jak działa .TEL?

Zaletą .Tel jest zdolność do organizacji prywatnych (lub firmowych) informacji kontaktowych bezpośrednio w DNS, które następnie mogą być powszechnie dostępne. Różni się to do typowego korzystania z DNS dla innych TLD, w których DNS dostarcza jedynie nazwy mapowania między domenami i adresami IP.

Czy jest możliwe utworzenie strony internetowej na domenie .TEL?

Nie jest to możliwe. Polisa TelHosting wymaga od rejestratora blokowania A-rekordów, które mapują domeny .TEL do różnych stron internetowych. Wszystkie domeny .TEL wskazują na stronie proxy informacje kontaktowe przechowywane na domenie.

Jak rejestrant może zarządzać informacjami kontaktowymi przechowywanmymi przez DNS na domenie .TEL?

Po pomyślnej rejestracji nazwy domeny, rejestrujący otrzyma osobisty login i hasło poświadczające dla platformy Telhosting (automatycznie wysyłane na e rejestrującymi adresu). Telhosting Platforma umożliwia rejestrującemu dodawać, usuwać i edytować wszystkie informacje kontaktowe i zapisywać je bezpośrednio do serwera DNS. Ta usługa jest wliczona w cenę rejestracji domeny.

Kto może się ubiegać o rejestrację nazwy domeny .TEL?

Każdy. Domeny .TEL są przeznaczone dla osób prywatnych i firm.

Czy są jakieś techniczne wymagania przy rejestracji nazwy domeny.TEL?

nazwa domeny .TEL musi zawierać od 3 do 65 znaków, nie wliczając sufiksu .TEL. Każda domena musi zawierać co najmniej jedjna literę a-z lub “A to Z” w standardowym skrypcie US ASCII.Żadna domeny nie może zaczynać sie od łącznika (myślnika) ani nie może go zawierać w trzeciej lub czwartej pozycji. Domena .TEL nie może składać się wyłącznie z cyfr.

 

Zmiana rejestratora:
Data wygaśniecie:
Więcej informacji:
Domena nie jest przeznaczona do umieszczenia na stronach internetowych. W przypadku dodatkowych informacji, prosimy o kontakt Centrum Obsługi Klienta Axfone.